SEGMENTY DO SZLIFOWANIA PRECYZYJNEGO

Segmenty do szlifowania precyzyjnego — wszechstronne zastosowanie

Segmenty do szlifowania precyzyjnego to specjalistyczne narzędzia, które są szczególnie przydatne w sytuacjach, gdy wymagana jest wysoka dokładność w obróbce powierzchni. Są to małe elementy, które są montowane na szlifierkach kątowych lub innych narzędziach szlifierskich, umożliwiając szybką i precyzyjną obróbkę różnego rodzaju materiałów.

Segmenty do szlifowania precyzyjnego są dostępne w różnych rozmiarach oraz kształtach, dzięki czemu można dobrać odpowiedni model do konkretnego zastosowania i cieszyć się dokładnie wykonaną pracą. 

Bogata oferta segmentów spojonych do szlifowania Norton

Norton oferuje szeroki wybór segmentów do ścierania stworzonych z wykorzystaniem najbardziej innowacyjnych materiałów ściernych i spoiw, zapewniając maksymalną wydajność, wysoką produktywność i wszechstronność we wszystkich zastosowaniach z zakresu szlifowania powierzchni. Proponowane przez firmę narzędzia doskonale sprawdzają się na rynkach takich jak przetwórstwo metali, przemysł hutniczy, obróbka narzędzi, budownictwo oraz drewno i mebli. Norton posiada w asortymencie ogromny wybór produktów ściernych, które sprostają wszelkim oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających klientów.

Segmenty do szlifowania precyzyjnego z wysokiej jakości materiałów

Segmenty spojone do szlifowania precyzyjnego Norton wykonane są z takich materiałów jak czarny węglik krzemu (Crystolon), który stosowany jest do szlifowania żeliwa szarego, metali nieżelaznych oraz w ściernicach ze spoiwem ceramicznym do szlifowania materiałów niemetalicznych takich jak guma i kamień lub z białego elektrokorundu szlachetnego, szczególnie sprawdzającego się do szlifowania stali twardych i wrażliwych na przypalenia stali i stopów, a także ostrzenia stali szybkotnących i narzędzi żeliwnych oraz ostrzy narzędzi skrawających. Dostępne są również segmenty spojone z mieszanek zawierających wysoką koncentrację ziarna ceramicznego NQ, które zapewniają chłodne szlifowanie i mają właściwości samo ostrzące. Są one odpowiednie do stosowania we wszystkich procesach, w których mogą wystąpić małe, średnie i duże siły.